Fakta

Zimní tenisky? No jasně! 5 tipů, které se hodí při nákupu.

Zima už pomalu ale jistě klepe na dveře a tak nastal nejvyšší čas vyměnit oblíbené letní tenisky za ty, které můžete pohodlně nosit i v zimě. Jasně, že takové zimní tenisky existují a navíc vypadají skvěle. Aby pro vás bylo rozhodování o něco jednodušší, připravili jsme 5 jednoduchých tipů, které se hodí při nákupu nového páru.

Zimní tenisky? No jasně! Blog U-Star
Zimní tenisky? No jasně!

Nepodceňte materiál

Buďme upřímní. Zima u nás v České republice je víc než na sněhu spíš na mokru a blátě. Podle toho je dobré vybírat také tenisky, které chcete nosit. Zohledněte proto, z jakého materiálu jsou tenisky vyrobené, aby vám poskytly potřebný komfort a také co nejdéle vydržely. A proto naše první praktická rada, která nevaří z vody, ale je vyzkoušená praxí, říká následující. Tenisky, co vydrží zdejší sychravé zimní počasí, by měly být buď z kůže, z hustého semiše (který je třeba ošetřit prostředkem k docílení stoprocentní voděodolnosti), z neoprenu, nebo vodoodpudivého plátna. A nebyli bychom to my, kdybychom pro vás neměli na výběr tenisky právě z takových materiálů.

Zimni tenisky: ošetřená kůže Blog U-Star
Odolná kůže ošetřená silikonem
Converse All Star Boot PC Brown Leather

Vysoké – kotníkové tenisky

Vysoké – kotníkové tenisky jsou zárukou tepla a komfortu. V zimě je oceníte jako nikdy. Můžete v nich trávit dlouhé hodiny, chodit po městě, za zábavou, ale i v přírodě a zároveň se budete cítit jako v bavlnce. A o to přece jde! Přece nechcete neustále myslet na to, že vám mrznou nohy a to jen proto, že jste si nevybrali ty správné boty. Byla by to zbytečná starost. Užívejte si všeho, co děláte bez ohledu na to, jestli je venku sníh, vlhko a bláto. 

Na obrázku: Boty Converse Chuck Taylor 70 Base Camp Green

Netrvejte na bílé barvě

Také milujeme bílé tenisky nebo jejich světlejší varianty, zároveň ale víme, že v zimě je to problém. Ruku na srdce, jak dlouho vám tak asi mohou vydržet čisté. Proto se prosím zamyslete nad tím, jestli byste si nevybrali také z tmavších párů. Jsou nejen odolnější vůči nečistotám na ulici, ale naprosto určitě si je nakonec taky zamilujete. Vypadají totiž skvěle!

Vysoká podrážka je výhoda

Se zimou se nám nevyhnou ani deště a sníh, který bude tát všude kolem. Přesně v těch chvílích oceníte tenisky, které budou mít vysokou podrážku. Vaše nohy budou v suchu a teple a vy se nebudete muset podřizovat nedokonalostem vašich bot. Tenisky s vysokými podrážkami navíc vypadají naprosto skvěle, takže s chutí do toho, vyberte si ty, které vás dostanou.

Snadné čištění

Komu by se chtělo plýtvat časem nad nekonečným čištěním bot. Tenisky, které můžete snadno otřít vlhkým hadříkem a máte hotovo, musí chtít snad každý. Buďte chytří a vybírejte si věci tak, aby vám život ulehčovaly a zpříjemňovaly. Vybrat si ty nejkrásnější tenisky je vlastně docela jednoduché, když přitom nezapomenete na pár podstatných věcí…

Converse boty Chuck 70 Gore-tex High Top
Snadné čištění

Váš U-Star.cz